Заснований ще в 1929 році
Конотоп — наше місто
Водоканал працює для людей
Чиста вода щодня
Контроль якості 24/7
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО МІСЬКОГО ГОЛОВИ АРТЕМА СЕМЕНІХІНА ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ КОНОТОПСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Трудовий колектив Конотопського ВОДОКАНАЛУ відкрито звертається до Виконавчого комітету Конотопської міської ради та особисто до міського голови Артема СЕМЕНІХІНА з проханням розглянути в якомога коротші терміни економічно обґрунтовані розрахунки нового тарифу на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для КП ВУВКГ, які підприємство має намір наразі подати знову (після доопрацювання).
А потреба така є об’єктивною і безумовною через здорожчання практично кожної складової структури діючого тарифу, а саме: електричної енергії, паливно-мастильних матеріалів, збільшення податкового навантаження, зростання прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, здорожчання всіх матеріалів та послуг сторонніх підприємств, необхідність включення до тарифу інвестиційної складової тощо.
Однак, наші розрахунки тарифу були повернуті нам на доопрацювання, а Міський голова в своєму звернення до громади тоді наголосив про необхідність оптимізації витрат аби запобігти подорожчанню.
Минуло ще пів року… Ми безумовно (по можливості) врахували всі зауваження щодо поданих розрахунків, внесли корективи та знову подаємо їх на розгляд.
Плановий тариф :
-Централізоване водопостачання – 36,12грн. (+38,4% );
-Централізоване водовідведення – 43,06грн. (+37,5%)
Додатково в тарифі на водовідведення закладено 0,65грн. на 1 м.куб. – інвестиційна складова на покриття витрат на автомобіль мулососний, який ВОДОКАНАЛ таки придбав з залученням кредитних коштів для забезпечення потреб громади.
Констатуємо, що в тарифі, який ми подаємо на розгляд, до фонду заробітної плати закладені посадові оклади вищого керівництва підприємства (директора та заступників) на рівні діючих зараз (без зростання зовсім), однак для робітників та спеціалістів, на яких тримається безпосередній виробничий процес, посадові оклади переглянуті і встановлені на більш достойному рівні, аби підприємство критичної інфраструктури могло утримати в себе цінних професіоналів та було спроможне зацікавити нових корисних співробітників.
Наполягаємо, що питання ж з заробітними платами для працівників ВОДОКАНАЛУ (а нас зараз 217 чоловік і 180 – це саме робітничі спеціальності) ніяк не може залишатись на поточному рівні, бо прожитковий мінімум для працездатних осіб, який закладається в основу розрахунків заробітних плат для нас згідно галузевої угоди, з 01 січня цього року (який ось скоро вже закінчується) збільшився з 2684грн до 3028грн, однак для нас таке покращення лише на папері, тоді ж як ціни в магазинах, аптеках і та ж комуналка (зокрема електроенергія) виросли в рази в абсолютній реальності.
Ми з Вами і більшість свідомого населення громади розуміємо, що комунальні послуги мають свою собівартість, а тариф має структуру і економічно обґрунтовану складову, яка в свою чергу формується в ринкових умовах та має відповідати реаліям сьогодення, і аж ніяк не повинна бути нижче собівартості виробництва… інакше збитки, борги, відтік кадрів, занепад…
До чого призвело стримування тарифів на державному рівні через саме політичне втручання у визначений законом порядок, зараз вже чітко видно на дуже сумній практиці водоканалів великих міст України.
І як добре, шо наша Конотопська громада свого часу не піддалась на той загальнодержавний «хайп», а, розібравшись в усьому (не без емоцій та нарікань звісно), однак прийняла ці непрості рішення і обставини, завдяки чому ми достойно тримали свої позиції, справлялись з надзвичайними ситуаціями і навіть розвивали виробництво.
Та час не стоїть на місці і вартість життя знову відчутно здорожчала. Ми тримались як могли, розуміючи, як сильно здорожчання ще й послуг водоканалу НЕ НА ЧАСІ і які фінансові труднощі переживає зараз кожна українська родина, однак ресурси та запас міцності не є безкінечними.
Ми, працівники ВОДОКАНАЛУ, як мешканці Конотопської громади в першу чергу, розуміємо яким болючим є питання підвищення цін і на воду з каналізацією зокрема, однак в цьому питанні потрібно бути практичними і свідомими господарниками, не піддаватись політичному популізму і не слухати красиві, однак руйнівні для системи життєдіяльності громад гасла окремих осіб про наявність можливості тримати комунальні тарифи на «довоєнному рівні».
Конотопський ВОДОКАНАЛ має право та необхідність мати економічно обґрунтований тариф, що відповідатиме поточним цінам і покриватиме всі витрати по структурі, а також передбачатиме резерв обігових коштів для забезпечення екстрених випадків (зокрема роботи в надзвичайних ситуаціях, захист об’єктів критичної інфраструктури, додаткове пальне для генераторних установок тощо).
Тож, приймаючи рішення, просимо Вас діяти відповідно до вимог чинного законодавства України, враховувати саме економічні складові та чинники і не стримувати підвищення тарифів для Конотопського ВОДОКАНАЛУ з політичних міркувань.
Також зазначимо, що підтримати дійсно незахищені верстви населення можна адресно, зокрема шляхом надання пільг і субсидій, і це є значно доцільніше і ефективніше для інтересів громади та її бюджету, ніж щомісяця відшкодовувати ВОДОКАНАЛУ різницю в тарифах по всім споживачам (зокрема по юридичним особам, процвітаючому бізнесу та доволі платоспроможному населенню з власними басейнами, банями, газонами тощо), забираючи при цьому кошти з інших важливих напрямків.
Розраховуємо на ваше розуміння та добру волю.